Як відкрити фітнес клуб у великому місті?

Про те, як відкрити фітнес клуб в Україні, сказано та написано дуже багато. На жаль, даючи рекомендації, експерти обмежуються загальними фразами, опускаючи багато важливих моментів. Одним із факторів, які не приймаються до уваги, але безумовно важливими, є розмір та щільність населення у місті, в якому планується відкрити тренажерний зал з нуля. Які нюанси потрібно враховувати, плануючи бізнес у мегаполісі, де життя протікає зовсім по-іншому, ніж у невеликих містах?

Локація для фітнес клубу

Фахівці підрахували, що у великому місті на тренування тривалістю лише одну годину витрачається в середньому 90 хвилин додаткового часу. Сюди входить час на дорогу, паркування та інші фактори, які часто непередбачувані. Тому хороший фітнес клуб, розташований у пішій 5-хвилинній доступності від будинку, буде на вагу золота.

Правильно підібравши розташування фітнес клубу, наприклад, у великому та щільно заселеному спальному районі, можна без проблем регулювати потоки клієнтів, оптимізуючи роботу зали та уникаючи зайвого навантаження на тренажерні зони. Рано вранці та пізно ввечері до клубу приходять працюючі люди. Пізній ранок, обід та пообідній час присвячено домогосподаркам, молодим мамам та пенсіонерам. Після обіду та ввечері відвідувачі фітнес клубу – це фрілансери, школярі, студенти та ті, хто працює за змінним графіком.

Запропонувавши різним категоріям людей різні види абонементів, з відповідним набором сервісів та привабливою для них ціною, можна без проблем організувати потоки відвідувачів так, що зал працюватиме із щільним оптимальним завантаженням весь робочий день, але без пікових «стовпівтворень».

Вибір напрямків у фітнесі

Специфіка організації фітнес клубу у великому місті така, що для успіху недостатньо купити професійні силові тренажери та знайти оптимальну локацію. Однобока орієнтація, наприклад, тільки на любителів фітнесу та бодібілдингу, може виявитися згубною для бізнесу. Клієнти мегаполісів розпещені величезною кількістю пропозицій і щоб залучити їх, потрібно правильно вибрати кілька напрямків для фітнес клубу, які залучать різнопланову аудиторію.

Ідеальним рішенням для зали буде один профільний напрямок та кілька супутніх. Таким чином вдасться досягти швидкої окупності вкладених у підприємство коштів та загального підвищення доходу з квадратного метра корисної площі. Якщо, купуючи професійні тренажери для клубу, ви робите акцент на силових тренуваннях, то супутніми напрямками у вашому закладі можуть стати такі:

  • Кросфіт;
  • Пілатес;
  • Йога;
  • Бокс;
  • Спортивні танці.

Якщо площа приміщень дозволяє, можна організувати неймовірно популярні сьогодні групові тренування для жінок. Усі перелічені напрями, враховуючи те, що силова та кардіо зона повністю укомплектовані, вимагатимуть мінімальних фінансових вкладень, але попит на них у щільно населеному районі великого міста гарантовано.

Комфорт та дизайн фітнес клубу

Як ми вже говорили, клієнти тренажерних залів з великих міст бачили види, мають перед собою широкий вибір пропозицій. Тому навіть найкраще обладнання не стане гарантією успіху бізнесу. Сучасні відвідувачі хочуть платити гроші за тренування в добре оснащених залах з цікавим та приємним дизайном, якісною вентиляцією, кондиціюванням та опаленням, а також достатньою кількістю санвузлів та душових.

Відкласти розв'язання задач з обладнання залу системами комфорту не вдасться. Репутація фітнес клубу формується в перший рік роботи і потім вкрай складно переконати потенційних клієнтів, що приміщення відповідають найвищим вимогам. Тому краще відразу ж закласти в кошторис повну комплектацію зали всім необхідним і відкритися як повноцінний клуб, який піклується про своїх відвідувачів. Сьогодні отримати повну комплектацію фітнес клубу можна без особливих проблем, навіть маючи обмежені фінансові можливості – тренажери для фітнес клубу, а також будь-яке допоміжне фітнес обладнання, можна взяти в кредит або оформити в лізинг на дуже вигідних умовах.

Хочеться сказати кілька слів і про такий фактор як дизайн фітнес клубу. Поза всяким сумнівом, для виконання такої відповідальної роботи як оформлення інтер'єрів комерційного залу, найкраще найняти справжніх професіоналів. Але при цьому самому власнику варто знати кілька класичних правил, які допоможуть обрати концепцію дизайну:

  • Не бійтеся використовувати дзеркала – у фітнес клубах вони на вагу золота. Атлетам потрібно бачити свій відбиток у процесі тренування, крім того, дзеркала візуально роблять приміщення більш просторим;
  • Уникайте надто яскравого та агресивного дизайну – він розрахований на любителя. Більшість клієнтів строкато розписані стіни відволікатимуть від занять;
  • Не забувайте про мотиваційні плакати. Тут ви можете виявити свою фантазію повною мірою.

Потрібно завжди пам'ятати, що в залі доведеться регулярно робити серйозні прибирання. В інтер'єрі клубу потрібно використовувати матеріали, які легко миються та стійкі до стирання.

Питання про те, скільки коштує відкрити фітнес клуб у великому місті, є найбільш насущним для підприємця-початківця, що входить на ринок фітнес послуг. На жаль, дати це питання стандартний відповідь не вийде, оскільки у сумі впливає дуже багато чинників. Якщо ви твердо вирішили відкрити тренажерний зал з нуля, то фахівці компанії «Імпульс Фітнес» готові допомогти вам у цій непростій справі. Наша компанія працює на ринку України понад 10 років і має великий досвід як у постачанні обладнання для фітнесу, так і в організації подібного бізнесу «Під ключ».