Як відкрити фітнес клуб з нуля і не допустити помилок?

Відкриття фітнесу клубу «з чистого листа» - складне завдання навіть для фахівців. Висока конкуренція та вимогливість клієнтів змушує гравців цього ринку високо тримати свою марку, але при цьому ускладнює старт новачкам. Звернувшись до експертів, ви позбавитеся безлічі серйозних турбот і ризиків.

Ще якихось 15-20 років тому, щоб відкрити фітнес клуб з нуля, потрібні були гроші та бажання. Найчастіше завдання підприємця полягала у пошуку відповідного площею приміщення у багатолюдному районі міста та придбанні устаткування. Таке поняття як конкуренція у вітчизняному комерційному фітнесі на той час було абстрактним, а клієнти самі знаходили клуб і вишиковувалися в чергу, щоб придбати абонемент.

Зараз все зовсім інакше, і скільки коштує відкрити фітнес клуб в Україні з нуля, вам навскідку не скаже жоден експерт. Щоб розпочати такий бізнес із чистого аркуша недостатньо мати капітал, бажання та енергію – щороку десятки залів у нашій країні, відкриті на чистому ентузіазмі, закриваються через фінансові труднощі чи відсутність клієнтів. Щоб відкрити фітнес клуб, який працюватиме і приноситиме прибуток, насамперед потрібен бізнес-план, де будуть враховані найдрібніші деталі, здатні вплинути на результативність підприємства.

Плануємо та рахуємо: що потрібно врахувати при відкритті фітнес клубу

Насамперед, щоб такий бізнес працював, потрібно вибрати для клубу відповідне місце. Відразу ж слід зазначити і те, що на цьому етапі важливо визначити і клас тренажерного залу. Якщо ви плануєте вести справу в спальному районі, навряд чи варто розраховувати на клієнтів з великими доходами. Такі люди якщо й бувають у таких місцях, то лише щоб переночувати.

Найкраще місце для фітнесу залу преміум класу – це ділові райони міста, де багато офісів, бізнес-центрів і, відповідно, людей з високим доходом. Хороше місце для фітнес-клубу може знаходитися поряд з офісними комплексами - їх працівники не люблять марнувати час і із задоволенням будуть відвідувати зал перед роботою, після або навіть в обідню перерву.

Недорогий бюджетний фітнес клуб процвітатиме у спальному районі, за умови, що поряд немає серйозних конкурентів. Якщо близько вже працює недорогий тренажерний зал, то варто добре подумати і вирішити - готові ви знайти інше місце для свого бізнесу або налаштовані рішуче вступати в конкурентну боротьбу. Якщо ви оберете другий варіант, то потрібно відразу відзначити, що у ваших суперників буде перевага завдяки наявності певної репутації та постійних клієнтів.

Щоб не прогоріти, ваш бюджетний тренажерний зал повинен бути як мінімум краще обладнаний і пропонувати ширший спектр послуг, ніж конкуруюча компанія.

Приміщення для фітнес клубу

Від приміщення, де розміститься ваш тренажерний зал, залежить дуже багато. Площа приміщення повинна бути достатньою для розміщення силової, кардіо зони, а також запланованих додаткових локацій, наприклад місць для групових занять або залу для єдиноборств. Приміщення під фітнес клуб можна орендувати, купити чи взяти в оренду з правом подальшого викупу – все залежить від ваших можливостей та планів.

Тренажерний зал може розташовуватись на будь-якому поверсі будівлі. Але якщо ви плануєте встановити професійні силові тренажери для фітнесу та штанги вище першого поверху, то доведеться подбати про максимально ефективну шумоізоляцію, особливо якщо нижче знаходиться інша компанія. Взагалі обладнання приміщень для фітнесу завдання дуже непросте. У залі все має бути спрямоване для забезпечення комфорту відвідувачів. Перш ніж придбати або орендувати площі, переконайтеся, що існує технічна можливість обладнати приміщення ефективною припливно-витяжною вентиляцією та системою кондиціювання повітря. Сучасна тренажерна зала немислима без цих двох систем. Не треба забувати і про те, що доведеться організовувати чоловічі та жіночі душові у суміжних з роздягальнями приміщеннях.

Вибір та придбання тренажерів та іншого обладнання

Якщо ви плануєте заощадити на тренажерах та іншому спортивному інвентарі, то краще відразу відмовитися від ідеї відкрити фітнес клуб з нуля. Вартість технічного оснащення клубу може бути значною, але кожна вкладена в цю статтю витрат копійка виправдає себе з лишком. Для комерційного тренажерного залу підходять виключно професійні тренажери, виконання яких передбачає безперервну експлуатацію в екстремальному режимі.

Купивши для фітнес клубу недорогі домашні тренажери, ви дуже швидко переконаєтесь у своїй помилці. Постійний дорогий ремонт механізмів зведе нанівець всі переваги від економії при покупці.

Якщо можливості купити професійні тренажери немає, то відмінний спосіб вирішити проблему – це взяти їх у лізинг. У цьому випадку ви зможете використовувати тренажери для отримання доходу та поступово виплачувати їх вартість. Лізинг є популярним способом придбання спортивного обладнання в усьому світі та в Україні укласти договір на постачання тренажерів можна зараз на дуже вигідних умовах.

Не менш важливою є правильна комплектація тренажерного залу. У силовій та кардіо зоні має бути достатньо тренажерів та снарядів для роботи з вільними вагами, щоб клієнти могли знайти потрібний їм інвентар, і їм не доводилося його чекати. Правильне зонування та розстановка обладнання в залі - це справжня наука, яка нетерпить недбалості. Неправильна організація простору – бич багатьох сучасних фітнес клубів, власники яких не можуть зрозуміти, чому їхня сучасна і комфортна зала не приваблює клієнтів.

Це далеко не всі проблеми, з якими стикається бізнесмен, який збирається в Україні відкрити фітнес клуб із нуля. Чи варто говорити про те, що простіше та вигідніше довірити створення тренажерного залу «під ключ» професіоналам, таким як компанія Імпульс Фітнес Україна. Працюючи в цій індустрії понад 10 років, ми можемо впевнено називати себе експертами у створенні залів та клубів будь-якого типу, класу та призначень. Зв'яжіться з нами та ми проаналізуємо ваш проект та запропонуємо кілька ефективних варіантів його реалізації. Наша компанія вже відкрила десятки залів у різних районах країни і знає як швидко та з мінімальним ризиком організувати прибутковий спортивний бізнес.