Функціональне зонування фітнес клубів та тренажерних спорт залів

Зонування приміщення фітнес клубу. Перед тим як відкрити комерційний фітнес клуб, підприємцю необхідно вирішити безліч непростих завдань як організаційного, так і технічного плану. На жаль, буває так, що в ході роботи деякі важливі речі виявляються втраченими і розуміння цього надходить пізно. Одним із таких моментів є зонування фітнес клубу, якому варто приділити особливу увагу під час планування тренажерного залу.

Якщо ви плануєте відкрити комерційний тренажерний зал з нуля, збудувавши власну будівлю або здійснивши повне перепланування існуючого, то ви отримуєте важливу перевагу. Використовуючи досвід фахівців або самостійно опрацювавши питання, ви можете ідеально розмістити зони у тренажерному залі. Але якщо ви змушені вписуватися в жорсткі рамки готового приміщення, тим більше орендованого, завдання правильного розміщення обладнання по зонах ускладнюється в багато разів.

Ефективність площ

При зонуванні фітнес клубу в першу чергу враховують функціональні вимоги, а не іміджеву складову. Кожен метр корисної площі має використовуватися максимально ефективно та приносити користь відвідувачам, а власнику бізнесу гроші. Чи є сенс у великому холі, де розташований лише ресепшен, якщо силові тренажери для фітнесу туляться в кутку або розпорошені по всьому приміщенню? Отже, плануючи тренажерний зал, необхідно передбачити такі зони:

  • Ресепшен. Цю частину фітнес клубу можна назвати його обличчям, адже саме сюди насамперед потрапляє відвідувач. По можливості цей простір ділять на дві частини: зону очікування та зону ресепшен. При плануванні цієї частини клубу важливо знати міру і не перевантажити її меблями.
  • Роздягальня. Як правило, при проектуванні цієї зони власник завжди стикається з нестачею площі. Щоб розмістити в обмеженому просторі якнайбільше шафок, їх нерідко розміщують у два ряди по висоті. Велику роль раціональному використанні цього місця грає розстановка меблів.
  • Зона кардіотренажерів. Під цю частину фітнес клубу спеціалісти радять відвести більше місця. Важливо не забувати, що тут майже завжди буде людно – одні відвідувачі вважають за краще тренуватися тільки на бігових доріжках, степерах, велотренажерах та орбітреках, а інші використовують професійні кардіо тренажери для розминки перед силовим тренуванням, а також для затримки після її завершення.
  • Зона силових тренажерів. У цьому місці потрібно оптимально розмістити професійні тренажери для фітнесу таким чином, щоб вони не заважали один одному і не створювали небезпеки для тих, хто тренується. Потрібно врахувати, що частина обладнання, наприклад, лавки зі стійками для жиму лежачи і блокові рами займають чимало місця і повинні бути грамотно орієнтовані в просторі.
  • Зона групових програм. Сьогодні, коли аеробіка, йога та пілатес переживають пік популярності, варто передбачити комфортне місце для проведення таких занять у групі під керівництвом тренера. Важливий нюанс – якщо є можливість, краще розділити один великий зал на два менші. Це дозволить проводити одночасно заняття у двох групах та забезпечить раціональне використання площі вранці, коли відвідувачів зовсім небагато.
  • Додаткові зони фітнес-клубу. Якщо дозволяє площа та фінанси, то доцільно замислитись про створення додаткових зон. Це може бути зал для бойових єдиноборств, басейн, сауна, солярій, масажні кабінети або цілий спа-центр. Ці послуги, напевно, будуть затребувані у відвідувачів і дозволять отримати солідний додатковий дохід.

В рамках однієї статті ми не маємо можливості детально описати варіанти зонування для різних планувань приміщень та типів тренажерних залів. Якщо ви не впевнені, що зможете правильно розмістити зони, то найкращим виходом буде залучення до планування експертів.

Експертний супровід

Компанія Імпульс Фітнес Україна пропонує обладнати ваш зал професійними тренажерами преміум-класу за чудовою ціною. Ми не тільки виконаємо доставку, встановлення та налагодження обладнання, але й проведемо грамотне зонування вашого клубу з урахуванням обраного вами комплекту силового та кардіо обладнання. Наші інженери використовують комп'ютерну техніку та сучасні програмні комплекси, щоб створити реалістичну 3D-модель приміщення та розмістити на ній меблі та тренажери так, як вони мають розташовуватись у реальності.

У проекті будуть враховані габарити, специфіка апаратів, а також встановлені нормами безпеки та ергономіки проходи та інтервали. Можливе опрацювання кількох варіантів зонування та розстановки обладнання, для вибору замовником оптимального рішення.